Cystoskopia

Cystoskopia to badanie diagnostyczne pęcherza moczowego polegające na ocenie błony śluzowej wyścielającej pęcherz moczowy za pomocą wziernika – cystoskopu. Wziernikowanie pęcherza pomocne jest w diagnostyce krwiomoczu, kamicy moczowej i innych dolegliwości ze strony układu moczowego. W trakcie cystoskopii lekarz urolog może usunąć wykryte guzki, pobrać wycinki do dalszej diagnostyki czy też usuwać kamienie znajdujące się w pęcherzu moczowym.

Cystoskopie można wykonywać za pomocą giętkiego lub sztywnego cystoskopu, w zależności od potrzeb diagnostycznych. Giętki cystoskop stosuje się zwykle w diagnostyce krwiomoczu, samo badanie trwa 5-10 minut. Z kolei z pomocą sztywnego cystoskopu, przeprowadza się badanie w celu stwierdzenia obecności kamieni, guzów lub innych zmian. Zwykle badanie to jest przeprowadzane w znieczuleniu miejscowym.

Po badaniu pęcherza moczowego cystoskopem Pacjent może odczuwać dyskomfort przy oddawaniu moczu. Lekarz urolog zaleca picie dużej ilości płynów oraz w celu uniknięcia infekcji układu moczowego, przepisuje antybiotyk.

KWALIFIKACJA DO ZABIEGU
Kwalifikację do zabiegu przeprowadza dr n. med. Wojciech Kołaczyk. Aby zarejestrować się na wizytę prosimy o kontakt telefoniczny z rejestracją pod numerem 696 054 932 lub prosimy o skorzystanie z rejestracji internetowej

Wojciech Kołaczyk – ZnanyLekarz.pl