Proteza jądra

Brak jądra, może być spowodowany przez pierwotny brak lub niedorozwój jądra, amputacja w przebiegu leczenia onkologicznego lub uszkodzenie w wyniku urazu czy stanu zapalnego.

To nie tylko problem medyczny, ale przede wszystkim estetyczny i psychologiczny, powodujący u mężczyzn obniżone poczucie własnej wartości.

Wszczepienie protezy jądra przeprowadza się w celu likwidacji defektu estetycznego u mężczyzn. Sam zabieg jest nieskomplikowany i mało inwazyjny, a proteza (implant) wykonywane są najczęściej z silikonu, a ich umieszczenie w worku mosznowym pozwala odtworzyć jego naturalny wygląd.

Pożądany efekt estetyczny zabiegu, uzyskuje się przede wszystkim dzięki dobraniu odpowiedniej wielkości implantu, zbliżonego rozmiarem do drugiego jądra, którego wielkość określana jest w trakcie badania USG.

KWALIFIKACJA DO ZABIEGU
Kwalifikację do zabiegu przeprowadza dr n. med. Wojciech Kołaczyk. Aby zarejestrować się na wizytę prosimy o kontakt telefoniczny z rejestracją pod numerem 696 054 932 lub prosimy o skorzystanie z rejestracji internetowej

Wojciech Kołaczyk – ZnanyLekarz.pl