Krótkie wędzidełko

Krótkie wędzidełko, to choroba, która objawia się pojawianiem dolegliwości bólowych i dyskomfortu w trakcie zsuwania napletka z żołędzi prącia, z uwagi na zbyt krótkie wędzidełko (fałd skórny, położony po spodniej stronie żołędzi, pomiędzy żołędziami i napletkiem). Wspomniane objawy nasilają się w trakcie erekcji, co w konsekwencji utrudnia współżycie.

Leczenie polega na wykonaniu plastyki wędzidełka – zabieg ten trwa 15-30 minut i jest realizowany w ramach chirurgii jednego dnia. W znieczuleniu miejscowym, chirurg urolog przecina wędzidełko, wykonuje jego plastykę i zszywa ranę.

Lekarz urolog, po zabiegu, może zalecić, poza standardową pielęgnacją rany, także stosowanie maści z antybiotykiem. W okresie do 4 tygodni zaleca się zaprzestać stosunków seksualnych, celem pełnego wygojenia rany. W przypadku pojawienia się obrzęku czy infekcji, wymagana jest konsultacja lekarska.

KWALIFIKACJA DO ZABIEGU
Kwalifikację do zabiegu przeprowadza dr n. med. Wojciech Kołaczyk. Aby zarejestrować się na wizytę prosimy o kontakt telefoniczny z rejestracją pod numerem 696 054 932 lub prosimy o skorzystanie z rejestracji internetowej

Wojciech Kołaczyk – ZnanyLekarz.pl